Výlet do Ratiboře

Dne 17. 5.   12 žáků školy navštívilo školu v Ratiboři. Tento den byl věnován přírodovědným aktivitám, které žáci absolvovali společně se svými polskými kamarády.

Ve škole se věnovali společné výtvarné práci, ze které vznikla louka plná motýlů a květin. Následně jsme navštívili interaktivní vědecké centrum, kde byly badatelské činnosti zaměřené světelné a obrazové techniky v optice, hlavolamy, šíření zvuku, proudění vzduchu. Z oblasti mechaniky si vyzkoušeli práci s velkými stavebnicemi, které pomocí jednotlivých dílů umožňují sestrojení reálných funkčních zařízení jako je kladkostroj, dráha pro přepravu předmětů, letadélko, auto. Celé dopoledne bylo opravdu pestré s využitím moderních technologií a žáci si je užili.

9. 6. 2022